Inspirála

logo

CO SE DĚJE PŘI POČETÍ?

aneb neutrální duchovně-vědecký pohled na vznik lidské bytosti… POČETÍ je mikro big bang, velký třesk v miniaturním provedení.. Vědomí neinkarnovaného ducha se pohybuje ve specifických prostorových sférách (tibetské bardó) a jedině organismus rodičů, specificky muže, jej odsud vytahuje a směruje k matce, kde aktivizuje vaječnou buňku, u níž pak dochází k dělení. Výběr při spojení mužské a ženské buňky se děje tak, že vědomí ducha, jež se připravuje k reinkarnaci, „projde" mužem, kde se uchytí k hmotnému nosiči, spermatu. Jestliže je struktura spermatu normální, vědomí se v něm udrží. Když pak sperma pronikne až k vajíčku, dojde k předání informace a aktivizaci programu vývoje člověka.

Co vlastně reprezentuje aktivizace vaječné buňky k dělení?

Především to znamená, že se zapojil mechanismus získávání energie z okolního prostředí. Je to mechanismu, známý jako „síla kundaliní“. Kundalini vytváří energetická centra, jimiž se čerpá energie nutná pro stravu. Tato energetická centra, čakry, jsou umístěna v určité prostorové dimenzi, odkud čerpají příslušnou energii. Východní tradice nazývá energie vytvářené čakrami živly. Tyto živlové energie tvoří kostru, na kterou se pak „nalepuje“ fyzické tělo.

Je pět živlů: země, voda, oheň, vzduch a prostor. Nepřítomnost kteréhokoliv z nich znemožní další vývoj embrya. Bez živlu země se nemohou vytvořit pevné části těla (svaly, kosti, orgán čichu), protože tyto části těla se tvoří na základě vlastností, které tvoří podstatu tohoto živlu. Bez živlu vody se nemohou tvořit tekuté části těla (krev, vlhkost organismu, orgán chuti), bez živlu ohně schopnost tvořit teplo, trávicí schopnost organismu a orgán vidění, bez živlu vzduchu cirkulační procesy probíhající v organismu (dýchaní, krevní oběh, peristaltika, rytmus bdění a spánku, u žen menstruační cyklus), bez živlu prostoru – tělesná forma, vnitřní dutiny organismu, schopnost slyšení a orgán řeči.

Síla kundaliní, čakry a živly, tvoří informačně-energetický základ člověka, který „obaluje“ ducha, a vytváří tak to, co nazýváme duše. Vědomí a duše kombinují hmotné částice uvnitř matky tak, aby co nejvíce odpovídaly jejich vlastnostem a funkcím. To, co z hmotných částic vytvoří a čím potom s pomocí svých energií manipulují, nazýváme tělo.

Po narození se člověk musí přizpůsobit novým existenčním podmínkám. Aby to bylo možné, vytváří program zajišťující vývoj určitých orgánů. Zde se znovu opakuje to, co se odehrálo již na předcházející úrovni. Jako první začínají u dítěte pracovat orgány vnímání, které vytvářejí banku informací, paměť. Na základě orgánů vnímání a paměti se tvoří rozum, který je nástrojem jejich vzájemné koordinace. Informace přijatá orgány vnímání je porovnávána s informací uloženou v paměti a na základě toho je pak vydána obecná odpověď a doporučení k jednání. Jestliže například člověk neviděl nikdy banán, není v jeho paměti nic o tom, jak banán vypadá, jak chutná, kdy a jak se jí apod. Když má člověk banán poprvé v ruce, nemusí vědět, jak ho má jíst – jako jablko, nebo jako salám? Pak zjistí, že ho napřed musí oloupat jako salám, ale ne přesně tak jako salám, a pak je ho možné jíst podobně, jako se jí jablko, ale také ne přesně tak jako jablko. Jestliže si to jednou člověk vyzkouší, uloží do své paměti všechno, co se banánů týká, a příště, když se mu nějaký banán dostane do ruky, už nebude v rozpacích. Smyslové orgány zprostředkují informaci o banánu, ta je porovnána se záznamy v paměti a pak je vydána doporučující informace.

Smyslové orgány, paměť a rozum dospělého člověka se nazývají vědomím. Vědomí je v sobě integruje (smysly, paměť a rozum) a reprezentuje orgán poznávání světa i sebe sama.
Teď můžeme formulovat, že člověk – to je duch, duše, tělo a vědomí. Odsud také pramení přesvědčení tradované od dávnověku, že „tělo je chrám ducha a duch je chrámem Boha“. Ducha, duši a vědomí můžeme označit termínem pole vědomí člověka.

Člověk je duchovní bytostí, jež se pro svou evoluci reinkarnuje, tudíž vytvoří dočasné fyzické tělo v dimenzi Země.

(z témat kurzů METAMORFNÍ TECHNIKY)

Jitka Třešňáková, www.inspirala.cz

ITALSKÁ AROMA-TERAPEUTICKÁ LINIE „ANDĚLÉ-VÍLY-ELFI-ESEJCI“ pro vědomou péči o kompletní fyzicko-psychicko-emocionální harmonii se zrodila na základě vnitřního hledání a objevování. Je ideální možností pro vědomou péči o fyzické tělo a psychické a emocionální aspekty člověka zároveň. Každá řada je věnována legendárním či mytologickým bytostem, jež přímo charakterizují pocity a účinky, které přináší.

  • Vlastnosti každé řady jsou spojeny s vybranou konkrétní aromaterapeutickou směsí, jež využívá funkční působení esenciálních olejů na mentální, citovou i fyzickou úroveň člověka.
  • Každá řada je vyvinuta tak, aby působila na konkrétní energetické centrum – čakru a na oblasti, jež ovlivňuje.
  • Záměrem je vytvářet produkty, jež působí nejen na tělo fyzické, ale i na těla jemnohmotná darujíc tak kompletní harmonii a blahobyt a jež jde daleko za pouhý kosmetický výrobek.
  • Celá linie podporuje přijetí a lásku k sobě a k ostatním, otevírá srdce, podporuje vlastní přirozenost, sebevyjádření a sebedůvěru, celkovou hojnost i spojení se s vyšším vnitřním vedením.

NOSNÝM PRODUKTEM TÉTO KOUZELNÉ LINIE JSOU TĚLOVÉ A MASÁŽNÍ OLEJE:

Italský výrobce přírodní kosmetiky Erboristeria Magentina vychází u této linie z poznání, že přírodní oleje jsou pro lidskou kůži přirozenější, než zaužívané krémy a mléka. Využívá celostního pohledu a hlubokých znalostí fungování a potřeb systémů lidského těla ve všech jeho úrovních spolu se znalostmi vlastností rostlinných olejů a esenciálních olejů, které nám daruje matka příroda.

Oleje jsou skvělé jak pro masáže, tak pro péči o pokožku těla po koupeli. Pro optimální hydrataci doporučujeme nanést olej na ještě vlhkou kůži a jemně vmasírovat. ˇ Oleje pokožku nemastí, po několika málo minutách se krásně vstřebají a zanechávají ji vláčnou, hebkou a příjemně provoněnou. Oleje harmonizují nejen tělo fyzické, ale i jemnohmotná těla (éterické, mentální, emocionální a další).

.

"DALŠÍ PRODUKTY AROMA-TERAPEUTICKÉ LINIE ANDĚLÉ-VÍLY-ELFI-ESEJCI:

PARFÉM

SPRCHOVÝ GEL & ŠAMPON

OSVĚŽOVAČ PRO INTERIÉRY „MAGIC“ S BAMBUSOVÝMI TYČINKAMI

VONNÉ TYČINKY

.

ŠÍŘENÍ A DISTRIBUCE PRODUKTŮ:

Od r. 2017 spolu s uzavřením dohody o zastoupení produktů Erboristeria Magentina pro Českou a Slovenskou republiku začínáme utvářet spolupráce s těmi, koho tyto produkty přitahují a s těmi, kdo je milují podobně jako my. Našim záměrem je vytvořit funkční síť, prostřednictvím které se mohou šířit všude tam, kde mohou přinášet péči, radost, příjemné pocity i podporu. Produkty je možné pořídit jak pro osobní potřebu, pro použití při aktivivitách spojených s péčí o těla a tělíčka, v masérských studiích či ve wellness centrech a také pro jejich další šíření pro ty, kdo vedou skupiny, kurzy, holistická centra apod..

Popis jednotlivých produktů najdete ZDE

Těšíme se na vás a přejeme spoustu potěšení a příjemných chvil s aromaterape­utickými produkty…

© Inspirála | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS O metodě