Inspirála

logo

LEKCE MOTÝLA aneb JAK, KDY A KDE SE TVOŘÍ NAŠE ŽIVOTNÍ VZORCE A POSTOJE

Tento krátký příběh sdílím s účastníky prohlubovacího kurzu Metamorfní techniky: Jednoho dne se na motýlí kukle ležící v trávě objevil malý otvor. Všimnul si toho muž, který šel procházkou náhodou kolem. Sledoval motýla, který se již nějakou dobu snažil dostat se z toho malého otvoru v kukle ven na světlo. I po uplynutí dlouhé doby se zdálo, že otvor má stále stejnou velikost a že to motýl vzdal. Vypadalo to, že motýl už udělal vše, co mohl. Měl dojem, že motýl je na pokraji svých sil a tak se rozhodl, že motýlovi pomůže: vzal svůj kapesní nůž a otevřel kuklu. Motýl se objevil okamžitě. Jeho tělo avšak bylo zkřivené a jeho křídla velmi pomačkaná, nemohl jimi téměř hýbat.

Muž pokračoval v pozorování doufaje, že se v každém okamžiku křídla motýla otevřou, nadnesou jeho tělo a že motýl tak začne létat.

Nic z toho se nestalo! Motýl strávil zbytek svého krátkého života lezením po zemi se zkřiveným tělem a svraštělými křídly. Nikdy nebyl schopný létat!

To, co muž se svým gestem pomoci a dobroty a se záměrem pomoci nepochopil, bylo to, že úsilí vynaložené pro prolezení úzkou dírou v kukle bylo pro motýla potřebné pro to, aby se narovnalo jeho tělo i jeho křídla tak, aby mohl létat.

To je způsob, který je připraven pro jeho přirozený život, růst a rozvoj.
Někdy je koncentrace úsilí do jednoho bodu či k jedné činnosti přesně to, co potřebujeme pro náš život.

Tento příběh je také krásnou metaforou pro důležitost a smysl přirozeného porodu. Dítě v této přirozeně stresové situaci vynakládá veškeré své úsilí, aby se dostalo ven z porodních cest. Na jejich konci jej čeká láskyplná mateřská náruč a světlo. Tak se při průchodu porodními cestami u rodícího se dítěte vytváří základní životní vzorec postoje k řešení situací a problémů v jeho začínajícím životě, který se otiskuje hluboko do jeho základní matrice životních postojů a vzorců. Přirozeným (vaginálním) porodem narozený člověk má tak tedy v sobě tento přirozený postoj: pro vyřešení stresové situace zaměřím veškerou pozornost a tím svou energii na její řešení, protože vím, že na konci problému dojdu k jeho vyřešení. Děti, které se narodily chirurgickým porodem (císařským řezem), v sobě tento otisk k řešení problémů většinou nemají. V následku toho se mohou cítit při řešení jakékoliv stresové situace či problému bezradní. Neví, jak se k řešení postavit, jak se zachovat, nemají v sobě vnitřní vzorec toho, co jim někde uvnitř říká, co mají dělat. A tak takovíto lidé před řešením problémů utíkají a jak se říká, strkají hlavu do písku. Tento chybějící postoj může vést také až k silným depresím.

O „PÁCHÁNÍ“ DOBRA

Příběh o motýlovi s sebou nese ještě další uvědomění si (záměrně nepoužívám slovo ponaučení): Vše má svůj smysl a své provázanosti a souvislosti, a to i když z hlediska krátkodobého pohledu můžeme prožívat nepříjemné pocity či bolest. Někdy potřebujeme právě takovéto prožitky proto, abychom se v jejich následku něco naučili, něco si uvědomili. Vesmírná moudrost, Zdroj či chceme-li láskyplný Bůh vždy ví, co dělá, jen je třeba mít bezmeznou důvěru a oči a vědomí otevřené. Proto se před tím, než se pustíme do zachraňování a řešení situací druhých, zastavme, zpracujme naše emoce lítostí a reagujme až na základě vnitřního klidu a moudrosti.

Můžeme také v dané události hledat její smysl, můžeme se namísto hledání příčiny venku ptát: Jaký je smysl této události? Co mne učí? Jaké poznání mi přináší?

Jitka Třešňáková, www.inspirala.cz

Více na kurzech Metamorfní technika

ITALSKÁ AROMA-TERAPEUTICKÁ LINIE „ANDĚLÉ-VÍLY-ELFI-ESEJCI“ pro vědomou péči o kompletní fyzicko-psychicko-emocionální harmonii se zrodila na základě vnitřního hledání a objevování. Je ideální možností pro vědomou péči o fyzické tělo a psychické a emocionální aspekty člověka zároveň. Každá řada je věnována legendárním či mytologickým bytostem, jež přímo charakterizují pocity a účinky, které přináší.

  • Vlastnosti každé řady jsou spojeny s vybranou konkrétní aromaterapeutickou směsí, jež využívá funkční působení esenciálních olejů na mentální, citovou i fyzickou úroveň člověka.
  • Každá řada je vyvinuta tak, aby působila na konkrétní energetické centrum – čakru a na oblasti, jež ovlivňuje.
  • Záměrem je vytvářet produkty, jež působí nejen na tělo fyzické, ale i na těla jemnohmotná darujíc tak kompletní harmonii a blahobyt a jež jde daleko za pouhý kosmetický výrobek.
  • Celá linie podporuje přijetí a lásku k sobě a k ostatním, otevírá srdce, podporuje vlastní přirozenost, sebevyjádření a sebedůvěru, celkovou hojnost i spojení se s vyšším vnitřním vedením.

NOSNÝM PRODUKTEM TÉTO KOUZELNÉ LINIE JSOU TĚLOVÉ A MASÁŽNÍ OLEJE:

Italský výrobce přírodní kosmetiky Erboristeria Magentina vychází u této linie z poznání, že přírodní oleje jsou pro lidskou kůži přirozenější, než zaužívané krémy a mléka. Využívá celostního pohledu a hlubokých znalostí fungování a potřeb systémů lidského těla ve všech jeho úrovních spolu se znalostmi vlastností rostlinných olejů a esenciálních olejů, které nám daruje matka příroda.

Oleje jsou skvělé jak pro masáže, tak pro péči o pokožku těla po koupeli. Pro optimální hydrataci doporučujeme nanést olej na ještě vlhkou kůži a jemně vmasírovat. ˇ Oleje pokožku nemastí, po několika málo minutách se krásně vstřebají a zanechávají ji vláčnou, hebkou a příjemně provoněnou. Oleje harmonizují nejen tělo fyzické, ale i jemnohmotná těla (éterické, mentální, emocionální a další).

.

"DALŠÍ PRODUKTY AROMA-TERAPEUTICKÉ LINIE ANDĚLÉ-VÍLY-ELFI-ESEJCI:

PARFÉM

SPRCHOVÝ GEL & ŠAMPON

OSVĚŽOVAČ PRO INTERIÉRY „MAGIC“ S BAMBUSOVÝMI TYČINKAMI

VONNÉ TYČINKY

.

ŠÍŘENÍ A DISTRIBUCE PRODUKTŮ:

Od r. 2017 spolu s uzavřením dohody o zastoupení produktů Erboristeria Magentina pro Českou a Slovenskou republiku začínáme utvářet spolupráce s těmi, koho tyto produkty přitahují a s těmi, kdo je milují podobně jako my. Našim záměrem je vytvořit funkční síť, prostřednictvím které se mohou šířit všude tam, kde mohou přinášet péči, radost, příjemné pocity i podporu. Produkty je možné pořídit jak pro osobní potřebu, pro použití při aktivivitách spojených s péčí o těla a tělíčka, v masérských studiích či ve wellness centrech a také pro jejich další šíření pro ty, kdo vedou skupiny, kurzy, holistická centra apod..

Popis jednotlivých produktů najdete ZDE

Těšíme se na vás a přejeme spoustu potěšení a příjemných chvil s aromaterape­utickými produkty…

© Inspirála | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS O metodě