Inspirála

logo

Jak vám strach z nepohodlí může zničit život

Zamyslete se nad hlavními problémy ve svém životě – ať už je to nedostatek pravidelného spánku, špatná životospráva, řešení vztahových záležitostí, prokrastinace (odkládání)… Mnoho z těchto problémů je způsobeno strachem z nepohodlí, z diskomfortu..

Nepohodlí není tak intenzivní jako třeba bolest. Je to zkrátka pocit, který prožíváte, když jste mimo svou komfortní zónu. Pro mnoho lidí je nepohodlné například jíst zeleninu. Stejně tak sedět při meditaci; když je před nimi těžký úkol; když mají říci ostatním NE; cvičit (samozřejmě každý se cítí nepohodlně v jiné oblasti). Většina lidí od nepohodlí utíká. Není to zábava, tak proč to dělat?

Problém je, že pokud se nepohodlí vyhýbáte neustále, jste omezeni už jen malou zónou komfortu a zanedbáváte většinu svého života. Vlastně ty nejlepší věci ve svém životě. Horší se vám zdraví, protože pokud je pro vás zdravé jídlo a cvičení nepohodlné, vracíte se zpátky k běžné stravě a nedostatku pohybu. Pohodlné není ani pokud jste nemocní a nešťastní a tak hledáte nová rozptýlení například v jídle, zábavě a nakupování (pokud utrácení je řešením pro vaše problémy). Celé se to postupně stává mnohem horší.

Všechny tyto problémy může vyřešit jednoduché „být s nepohodlím v pohodě“. To je objev, který jsem udělal před několika lety, když jsem se snažil změnit svůj život.

Začal jsem tím, že jsem chtěl přestat kouřit, ale nenáviděl jsem ten pocit, když si potřebujete zakouřit, ale vlastně už nekouříte. Bylo nepříjemné odolat tomuto silnému nutkání. Má mysl se bránila, dávala si dohromady všechny důvody proč kouřit. Snažila se utéct od nepohodlí a hledala rozptýlení.

Naučil jsem se sednout si a na nepohodlí se podívat. A když jsem to udělal, překvapivě, už to nebylo tak zlé. Můj svět neskončil a ani jsem se nezhroutil. Akorát jsem se cítil trochu nepohodlně. A život šel dál.

Stejně jsem se podíval na běhání. Nechtělo se mi běhat, protože je to moc náročné. V mysli jsem měl dobré důvody, ale běhání jsem se vyhýbal. Odevzdal jsem se tedy nepohodlí a nebylo to těžké. Začal jsem běhat a naučil se to milovat.

To samé jsem opakoval při změně své stravy (vlastně několikrát, protože jsem se postupně stravoval zdravěji); také když jsem se zbavoval dluhů; přestal utrácet; při boji s odkládáním; při meditování…

Přijmout nepohodlí byl jednoduše jeden z mých největších objevů v mém novém životě. Jak se stát „dobrým v nepohodlí“

Pokud se naučíte, jak se cítit dobře v nepohodlí, váš život téměř nebude mít hranice. Lepší dovednost se naučit nemůžete.

Tady je pár tipů, jak jsem se to naučil já:

1. Zkoušejte to po malých dávkách: seďte v nepohodlí 30 vteřin. Pokud nesnášíte zeleninu, zkuste to na jednom malém lístku. Dejte si ho do pusy a nechte ho tam 30 vteřin. Asi se vám to nebude moc líbit, ale to je v pořádku. Nemusíte mít „orgasmus“ při každém kousnutí. Sám jsem se naučil zbožňovat zeleninu.

2. Ponořte se do nepohodlí: jste smutní, naštvaní, vystresovaní nebo frustrovaní? Místo toho, abyste se těmto emocím vyhýbali, ponořte se do nich. Potopte se do nich, přijměte je, buďte v nich. To samé s odkládáním: posaďte se před úkol, který odkládáte a neodbíhejte k ničemu jinému. Jenom tam buďte s tím nepříjemným pocitem. Jaké to je? Bolí to hodně? Nebo je to v pohodě?

3. Vyhledávejte nepohodlí: každý den si dejte úkol. Vyhledávejte nepohodlné věci a dělejte je. Bavte se s cizinci. Obejměte kamaráda. Přiznejte své pocity. Postavte se někomu (s úsměvem). Řekněte lidem NE. Jděte si zaběhat. Vyzkoušejte nové zdravé jídlo.

4. Pozorujte sami sebe, jak od věcí utíkáte: čemu se vyhýbáte kvůli nepohodlí? Jaké pocity odmítáte? Které vaše problémy mají původ v nepohodlí? Co si odůvodňujete? Uvědomujte si tento proces a podívejte se, jestli se můžete přestat věcem vyhýbat, jedné po druhé.

5. Uvědomte si, že nepohodlí je váš přítel: není to nepřítel, kterého se musíte bát. Je to vlastně dobrá věc – když se cítíte nepohodlně, zkoušíte něco nového, učíte se, rostete, stáváte se více, než jste byli předtím. Nepohodlí je znamení, že rostete.
Diskomfort (nepohodlí) byl důvodem, proč jsem se rozhodl podstoupit svůj Year of Living Without , kdy jsem čelil věcem, v kterých jsem se cítil nepohodlně (a nakonec jsem zjistil, že to není tak těžké).

Když ostatní zůstávají ve své komfortní zóně, já objevuji neznámé. A cením si zkušeností.

Do češtini přeložil Pavel Říha

ITALSKÁ AROMA-TERAPEUTICKÁ LINIE „ANDĚLÉ-VÍLY-ELFI-ESEJCI“ pro vědomou péči o kompletní fyzicko-psychicko-emocionální harmonii se zrodila na základě vnitřního hledání a objevování. Je ideální možností pro vědomou péči o fyzické tělo a psychické a emocionální aspekty člověka zároveň. Každá řada je věnována legendárním či mytologickým bytostem, jež přímo charakterizují pocity a účinky, které přináší.

  • Vlastnosti každé řady jsou spojeny s vybranou konkrétní aromaterapeutickou směsí, jež využívá funkční působení esenciálních olejů na mentální, citovou i fyzickou úroveň člověka.
  • Každá řada je vyvinuta tak, aby působila na konkrétní energetické centrum – čakru a na oblasti, jež ovlivňuje.
  • Záměrem je vytvářet produkty, jež působí nejen na tělo fyzické, ale i na těla jemnohmotná darujíc tak kompletní harmonii a blahobyt a jež jde daleko za pouhý kosmetický výrobek.
  • Celá linie podporuje přijetí a lásku k sobě a k ostatním, otevírá srdce, podporuje vlastní přirozenost, sebevyjádření a sebedůvěru, celkovou hojnost i spojení se s vyšším vnitřním vedením.

NOSNÝM PRODUKTEM TÉTO KOUZELNÉ LINIE JSOU TĚLOVÉ A MASÁŽNÍ OLEJE:

Italský výrobce přírodní kosmetiky Erboristeria Magentina vychází u této linie z poznání, že přírodní oleje jsou pro lidskou kůži přirozenější, než zaužívané krémy a mléka. Využívá celostního pohledu a hlubokých znalostí fungování a potřeb systémů lidského těla ve všech jeho úrovních spolu se znalostmi vlastností rostlinných olejů a esenciálních olejů, které nám daruje matka příroda.

Oleje jsou skvělé jak pro masáže, tak pro péči o pokožku těla po koupeli. Pro optimální hydrataci doporučujeme nanést olej na ještě vlhkou kůži a jemně vmasírovat. ˇ Oleje pokožku nemastí, po několika málo minutách se krásně vstřebají a zanechávají ji vláčnou, hebkou a příjemně provoněnou. Oleje harmonizují nejen tělo fyzické, ale i jemnohmotná těla (éterické, mentální, emocionální a další).

.

"DALŠÍ PRODUKTY AROMA-TERAPEUTICKÉ LINIE ANDĚLÉ-VÍLY-ELFI-ESEJCI:

PARFÉM

SPRCHOVÝ GEL & ŠAMPON

OSVĚŽOVAČ PRO INTERIÉRY „MAGIC“ S BAMBUSOVÝMI TYČINKAMI

VONNÉ TYČINKY

.

ŠÍŘENÍ A DISTRIBUCE PRODUKTŮ:

Od r. 2017 spolu s uzavřením dohody o zastoupení produktů Erboristeria Magentina pro Českou a Slovenskou republiku začínáme utvářet spolupráce s těmi, koho tyto produkty přitahují a s těmi, kdo je milují podobně jako my. Našim záměrem je vytvořit funkční síť, prostřednictvím které se mohou šířit všude tam, kde mohou přinášet péči, radost, příjemné pocity i podporu. Produkty je možné pořídit jak pro osobní potřebu, pro použití při aktivivitách spojených s péčí o těla a tělíčka, v masérských studiích či ve wellness centrech a také pro jejich další šíření pro ty, kdo vedou skupiny, kurzy, holistická centra apod..

Popis jednotlivých produktů najdete ZDE

Těšíme se na vás a přejeme spoustu potěšení a příjemných chvil s aromaterape­utickými produkty…

© Inspirála | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Inspirace