Inspirála

logo

O LETOŠNÍM SLUNOVRATU A RITUÁLECH

Tentokrát je opravdu jedinečný díky své intenzitě spojené s evolučním posunem planety Země a tedy i našeho vědomí a díky propojení s další vesmírnou událostí, s úplňkem, jež se uděje právě v noci svatojánské, tedy ve čtvrtek 24. června ve 20:39hod. ve znamení Kozoroha. Horkými tématy letošního slunovratu jsou znovupřijetí své osobní síly a moci a posílení a harmonizace ženského principu v sobě, tedy schopnosti přijetí, láskyplnosti, něhy, intuice a soucitu. Užijte si tento čas, přivítejte léto, jež do našeho života nese radost a energii. Jak? Co nám přináší? Můžete se pustit do nejrůznějších rituálů…

V době, kdy byli lidé více spojení s přírodou, býval SLUNOVRAT jedním z největších svátků. Dveře do léta se 21. června 2021 ráno, přesně v 05:32, otevřou dokořán.. Je čas slunce, ohně, radosti, vše je na vrcholu své energie.

Slunovrat je astronomický termín pro okamžik, kdy sluneční paprsky dopadají kolmo na obratník Raka. Na severní polokouli nastává nejdelší den a nejkratší noc. A začíná astronomické léto. Slunce vstupuje do trojice tzv. letních znamení – Raka, Lva a Panny. Slunovrat není jen svátkem pohanů, v mnohých zemích ho mohutně slaví celá města. Nastává tajuplná a mýty opředená událost, kdy Slunce dosahuje vůči Zemi své nejsevernější polohy. Jde o nejdelší den v roce, vlastně se nesetmí, nastává tzv. astronomický soumrak.

.

Udržujte oheň

Oheň má svou symboliku a velkou sílu spojovat lidi.

Zatancujte si, zpívejte, natrhejte květiny a bylinky.

Zůstaňte vzhůru celou noc a přivítejte východ slunce.

Ozdobte dveře věncem z kvítí *Věnečkem můžete ozdobit vstupní dveře. Naši předkové věřili, že tím přivolají do svých domovů blahobyt a štěstí.

*Zapálením svíčky v okně můžete vzdát úctu duchům slunovratu a zasloužit si jejich ochranu.

*Obdarujte se navzájem s přáteli – drobné dárky, doma pečený chleba. O slunovratu všechno dostává kouzelný nádech.

*Nasbírejte si léčivé byliny, a pokud znáte poblíž nějaký pramen nebo studánku, můžete je ozdobit, hodit do ní květiny a přitom si něco přát.

.

Byliny léta

Léčivé byliny mají o slunovratu výjimečnou moc, právě proto, že Slunce je na vrcholu sil. Tradovalo se, že když svobodná dívka nasbírá o půlnoci o slunovratu devatero kvítí (kopretina, růže – i šípková, smolnička, chrpa, rozchodníček (rozchodník prudký), netřesk, mateřídouška, fialka (polní maceška), zvonek) bez ohlížení a dá si ho pod polštář, uvidí ve snu svého budoucího muže. Dnes už to asi pro dívky nebude taková motivace, ale už samo trhání květin o slunovratu je magické.

Kapradí ukáže poklady.

Podle pověstí tuto noc rozkvétá zlaté kapradí a otevírají se skryté poklady. Pokud půjdete v noci na louku a protřete si oči rosou, uvidíte prý všechny poklady světa. Jediný háček je v tom, že je hlídají psi s ohnivýma očima. Tedy alespoň truhly plné zlata a šperků

.

Živá voda Koupeli po východu slunce se odedávna přisuzuje léčivá moc, také ranní rosa má toho dne blahodárné účinky – šlechtí tváře, dodává krásy, slouží také pro očištění a zbavení se různých bolestí. Pokud se napijete o letním slunovratu vody ze studánky, vyléčí vám všechny neduhy. To praví lidová pověra.

.

Rituál pro ochranu domu

Připravte si bílou svíci, pomažte ji levandulovým olejem a vyslovte »očišťující« zaklínadlo. Poté svíčku zapalte. Se zapálenou pak obejděte předmět či místo, které chcete očistit. V případě pokoje obcházejte podél stěn a v rozích se zastavte. Vyslovte zaklínadlo: „Plameni jasný, zlo teď znič, očistným světlem škůdce spal, a živým ohněm ochraňuj v tuto chvíli a pak i dál.“ Při vyslovování zaklínadla si vizualizujte negativní energii hořící v plameni. Při očistných kouzlech nechte svíci dohořet a dál ji nepoužívejte.

.

Slunovrat prochází i žaludkem

Staré keltské přísloví říká, že dobrá nálada se rodí v kuchyni, a platí to i pro oslavy. Vaření či pečení má k čarování překvapivě blízko. Zkuste si třeba udělat netradiční a vskutku magickou pochoutku – briošky z měsíčku. Měsíčku se také říká »sluneční květina«, nebo »nevěsta léta«. Jde o vhodnou přísadu do pokrmů, které se podávají o slunečních svátcích.

Briošky z měsíčku:

Potřebujeme:

 • 1 hrnek + jednu lžíci okvětních plátků měsíčku
 • 2 dl mléka
 • 1 vejce
 • 3–5 hrnků mouky
 • 5 lžic cukru
 • 1 lžičku prášku do pečiva
 • 6 lžic másla
 • ½ hrnku kandované pomerančové kůry
 • 1 hrnek rozinek sultánek

Postup:

Do malého látkového sáčku nasypte 1 hrnek měsíčkových okvětních plátků, zavažte, vložte do hrnce a přilijte mléko. Přiveďte mléko k varu, vyndejte bylinky a všlehejte do vývaru vejce. V jiné misce smíchejte mouku, cukr, prášek do pečiva, sůl a 1 lžíci okvětních plátků. Nakrájejte máslo a přidejte pomerančovou kůru a rozinky. Do směsi přilijte mléčný vývar a 10 minut šlehejte. Vlijte do vymaštěné formy na vdolky a při 190 °C pečte 10–15 minut.

Tak dobrou chuť a hluboký a krásný SLUNOVRAT!

Jitka Třešňáková www.inspirala.cz

ITALSKÁ AROMA-TERAPEUTICKÁ LINIE „ANDĚLÉ-VÍLY-ELFI-ESEJCI“ pro vědomou péči o kompletní fyzicko-psychicko-emocionální harmonii se zrodila na základě vnitřního hledání a objevování. Je ideální možností pro vědomou péči o fyzické tělo a psychické a emocionální aspekty člověka zároveň. Každá řada je věnována legendárním či mytologickým bytostem, jež přímo charakterizují pocity a účinky, které přináší.

 • Vlastnosti každé řady jsou spojeny s vybranou konkrétní aromaterapeutickou směsí, jež využívá funkční působení esenciálních olejů na mentální, citovou i fyzickou úroveň člověka.
 • Každá řada je vyvinuta tak, aby působila na konkrétní energetické centrum – čakru a na oblasti, jež ovlivňuje.
 • Záměrem je vytvářet produkty, jež působí nejen na tělo fyzické, ale i na těla jemnohmotná darujíc tak kompletní harmonii a blahobyt a jež jde daleko za pouhý kosmetický výrobek.
 • Celá linie podporuje přijetí a lásku k sobě a k ostatním, otevírá srdce, podporuje vlastní přirozenost, sebevyjádření a sebedůvěru, celkovou hojnost i spojení se s vyšším vnitřním vedením.

NOSNÝM PRODUKTEM TÉTO KOUZELNÉ LINIE JSOU TĚLOVÉ A MASÁŽNÍ OLEJE:

Italský výrobce přírodní kosmetiky Erboristeria Magentina vychází u této linie z poznání, že přírodní oleje jsou pro lidskou kůži přirozenější, než zaužívané krémy a mléka. Využívá celostního pohledu a hlubokých znalostí fungování a potřeb systémů lidského těla ve všech jeho úrovních spolu se znalostmi vlastností rostlinných olejů a esenciálních olejů, které nám daruje matka příroda.

Oleje jsou skvělé jak pro masáže, tak pro péči o pokožku těla po koupeli. Pro optimální hydrataci doporučujeme nanést olej na ještě vlhkou kůži a jemně vmasírovat. ˇ Oleje pokožku nemastí, po několika málo minutách se krásně vstřebají a zanechávají ji vláčnou, hebkou a příjemně provoněnou. Oleje harmonizují nejen tělo fyzické, ale i jemnohmotná těla (éterické, mentální, emocionální a další).

.

"DALŠÍ PRODUKTY AROMA-TERAPEUTICKÉ LINIE ANDĚLÉ-VÍLY-ELFI-ESEJCI:

PARFÉM

SPRCHOVÝ GEL & ŠAMPON

OSVĚŽOVAČ PRO INTERIÉRY „MAGIC“ S BAMBUSOVÝMI TYČINKAMI

VONNÉ TYČINKY

.

ŠÍŘENÍ A DISTRIBUCE PRODUKTŮ:

Od r. 2017 spolu s uzavřením dohody o zastoupení produktů Erboristeria Magentina pro Českou a Slovenskou republiku začínáme utvářet spolupráce s těmi, koho tyto produkty přitahují a s těmi, kdo je milují podobně jako my. Našim záměrem je vytvořit funkční síť, prostřednictvím které se mohou šířit všude tam, kde mohou přinášet péči, radost, příjemné pocity i podporu. Produkty je možné pořídit jak pro osobní potřebu, pro použití při aktivivitách spojených s péčí o těla a tělíčka, v masérských studiích či ve wellness centrech a také pro jejich další šíření pro ty, kdo vedou skupiny, kurzy, holistická centra apod..

Popis jednotlivých produktů najdete ZDE

Těšíme se na vás a přejeme spoustu potěšení a příjemných chvil s aromaterape­utickými produkty…

© Inspirála | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Co se děje? O současných událostech..