Inspirála

logo

SYSTÉM ČAKER A JEJICH SPOJITOST S PRENATÁLNÍM VÝVOJEM

Aplikace METAMORFNÍ TECHNIKY působí na jemnohmotné úrovně člověka Jednotlivé etapy prenatálního vývoje, jejichž paměť je uložena podíl páteře, přesně odpovídají jednotlivým energetickým centrům – čakrám. Při aplikaci METAMORFNÍ TECHNIKY, tedy při stimulaci reflexní zóny páteře na nohou, dlaních a hlavě tedy nejsou zpracovávány pouze jednotlivá prenatální období, ale dotýkáme se též jemnohmotných oblastí, které mají účinek na celý lidský organizmus, postoje a vlastnosti. Co jsou to čakry?

Systém čaker je převzat ze starých čínských zápisů. Je to nauka o jemnohmotných energetických regulačních centrech, která v lidském organizmu rozvádí vitální energii a plní další úkoly. Tato energetická centra jsou uložena podél páteře a vyzařují v podobě jakýchsi kónických kuželů na přední a zadní straně trupu s vrcholy na linii osy páteře.

Na funkci jednotlivých čaker se blíže podíváme v následujících příspěvcích.

Čakra je otevřená tehdy, je-li plně rozvinuta její funkce. Čakra však může být otevřena také pouze částečně či dokonce zcela uzavřená. V takovém případě je její funkce rozvinuta jen částečně nebo není rozvinuta vůbec. Důvodem mohou být nezpracované zkušenosti z tohoto či jiného života, které rozvinutí čakry a volný průchod energie skrze ni zablokovaly.

Zcela otevřená čakra svědčí o tom, že bylo již vykonáno mnoho vnitřní práce v oblasti, která se k ní vztahuje. Mnozí lidé mohou mít otevřenou jen jednu čakru, a otevřenou nemusí mít dokonce vůbec žádnou, protože očištění a otevření jedné jediné čakry může někdy představovat práci na celý život. Ale taková práce se vždy vyplatí, protože otevření čakry je vždy požehnáním.

Starší duše, které mají za sebou již více životů, bývají lidé, kteří mívají otevřeno nejvíce čaker. Ale všechno má svůj čas a kromě toho rychlost a hektičnost našeho dnešního západního způsobu života nemá na tuto energetickou rovinu žádný vliv a nemá pro ni ani pochopení.

Stejně, jako není možné urychlit růst stromu, potřebuje i člověk a jeho jednotlivé čakry čas k dozrání.

Jednotlivé čakry jsou si rovnocenné a žádná z nich by neměla být vynechávána či zanedbávána. Každá čakra má v lidském energetickém systému svou nezastupitelnou a speciální roli. Obvykle probíhá vývoj čaker od té nejspodnější k té nejvyšší, ale i zde se vyskytují individuální rozdíly.

.

Jednotlivé čakry a jejich význam

Než se v dalších příspěvcích podíváme na význam jednotlivých čaker, zde je jejich přehled.

První čakra: Základ, základní vitální energie, pud sebezáchovy, porod, spojení se Zemí.

Druhá čakra: Reprodukční orgány, vnitřní dítě, naše spojení s rodinou a partnerem, citlivá sexualita, celková citová oblast a radost ze života.

Třetí čakra: Vlastní hodnota, nefiltrované emoce, sebeprosazení, naše místo ve světě a naše dávná moudrost.

Čtvrtá čakra: Schopnost vcítit se, schopnost milovat, sebeláska.

Pátá čakra: Obětavost, kreativita, umění vyjádřit to, co se nalézá v srdci.

Šestá čakra: Vnitřní vědomí, intuice, bystrost, jasnozřivost.

Sedmá čakra: Spojení s vševědoucí částí naší duše, spojení s nebem.

.

Autor článku: Kniha „Jemná masáž – Metamorfní technika“ a Jitka Třešňáková

Tento článek lze nekomerčním způsobem šířit v originální formě s uvedením jmén autoů a aktivním odkazem na stránky www.inspirala.cz včetně této poznámky. Více o Metamorfice ZDE

ITALSKÁ AROMA-TERAPEUTICKÁ LINIE „ANDĚLÉ-VÍLY-ELFI-ESEJCI“ pro vědomou péči o kompletní fyzicko-psychicko-emocionální harmonii se zrodila na základě vnitřního hledání a objevování. Je ideální možností pro vědomou péči o fyzické tělo a psychické a emocionální aspekty člověka zároveň. Každá řada je věnována legendárním či mytologickým bytostem, jež přímo charakterizují pocity a účinky, které přináší.

  • Vlastnosti každé řady jsou spojeny s vybranou konkrétní aromaterapeutickou směsí, jež využívá funkční působení esenciálních olejů na mentální, citovou i fyzickou úroveň člověka.
  • Každá řada je vyvinuta tak, aby působila na konkrétní energetické centrum – čakru a na oblasti, jež ovlivňuje.
  • Záměrem je vytvářet produkty, jež působí nejen na tělo fyzické, ale i na těla jemnohmotná darujíc tak kompletní harmonii a blahobyt a jež jde daleko za pouhý kosmetický výrobek.
  • Celá linie podporuje přijetí a lásku k sobě a k ostatním, otevírá srdce, podporuje vlastní přirozenost, sebevyjádření a sebedůvěru, celkovou hojnost i spojení se s vyšším vnitřním vedením.

NOSNÝM PRODUKTEM TÉTO KOUZELNÉ LINIE JSOU TĚLOVÉ A MASÁŽNÍ OLEJE:

Italský výrobce přírodní kosmetiky Erboristeria Magentina vychází u této linie z poznání, že přírodní oleje jsou pro lidskou kůži přirozenější, než zaužívané krémy a mléka. Využívá celostního pohledu a hlubokých znalostí fungování a potřeb systémů lidského těla ve všech jeho úrovních spolu se znalostmi vlastností rostlinných olejů a esenciálních olejů, které nám daruje matka příroda.

Oleje jsou skvělé jak pro masáže, tak pro péči o pokožku těla po koupeli. Pro optimální hydrataci doporučujeme nanést olej na ještě vlhkou kůži a jemně vmasírovat. ˇ Oleje pokožku nemastí, po několika málo minutách se krásně vstřebají a zanechávají ji vláčnou, hebkou a příjemně provoněnou. Oleje harmonizují nejen tělo fyzické, ale i jemnohmotná těla (éterické, mentální, emocionální a další).

.

"DALŠÍ PRODUKTY AROMA-TERAPEUTICKÉ LINIE ANDĚLÉ-VÍLY-ELFI-ESEJCI:

PARFÉM

SPRCHOVÝ GEL & ŠAMPON

OSVĚŽOVAČ PRO INTERIÉRY „MAGIC“ S BAMBUSOVÝMI TYČINKAMI

VONNÉ TYČINKY

.

ŠÍŘENÍ A DISTRIBUCE PRODUKTŮ:

Od r. 2017 spolu s uzavřením dohody o zastoupení produktů Erboristeria Magentina pro Českou a Slovenskou republiku začínáme utvářet spolupráce s těmi, koho tyto produkty přitahují a s těmi, kdo je milují podobně jako my. Našim záměrem je vytvořit funkční síť, prostřednictvím které se mohou šířit všude tam, kde mohou přinášet péči, radost, příjemné pocity i podporu. Produkty je možné pořídit jak pro osobní potřebu, pro použití při aktivivitách spojených s péčí o těla a tělíčka, v masérských studiích či ve wellness centrech a také pro jejich další šíření pro ty, kdo vedou skupiny, kurzy, holistická centra apod..

Popis jednotlivých produktů najdete ZDE

Těšíme se na vás a přejeme spoustu potěšení a příjemných chvil s aromaterape­utickými produkty…

© Inspirála | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS O metodě