Inspirála

logo

CO MUŽŮM UKAZUJÍ POTÍŽE S PROSTATOU?..NAŠE TĚLO K NÁM PROMLOUVÁ...

Mnoho let zkoumám při svých bádáních a pozorováních provázanosti fyzického těla člověka s aspektem mentálním, emocionálním a duševním.

  • Potíže s prostatou jsou poměrně častým problémem mužů, o němž se mnoho nemluví. Pro muže to bývá velmi choulostivé téma, jež si často spojují se selháním své mužnosti.
Léta jsem střádala materiál a pak jsem začala s několika muži s touto problematikou spolupracovat na úspěšném návratu do jejich plného zdraví a formy. Výsledky jsou velmi potěšující. Ráda se o své zkoumání a podporující doprovod podělím v následujícím článku.

JAK STAV DUŠE A NAŠE POSTOJE A PŘESVĚDČENÍ OVLIVŇUJÍ NAŠE TĚLO?

Psychosomatika chápe tělo, mysl a duši jako jeden celek, který je neoddělitelný. V případě potíží se většinou pacient obrací na lékaře, jež se pomocí testů snaží zjistit jejich původ. Ne vždy jsou výsledky takovýchto testů jednoznačné. Pacient pak navštěvuje různé specialisty, kteří většinou dojdou každý ke svému subjektivnímu a často i rozporuplnému závěru. Někdy zase bývá po medicínské stránce vše v pořádku i přesto, že potíže stále přetrvávají.

Odborníci celostní medicíny zastávají názor, že 70 % potíží je psychického původu. Žijeme-li život plný spěchu a stresu, či pod tlakem strachů, duše volá prostřednictvím fyzických potíží o pomoc.

Potíže spojené s naší psychikou nazýváme psychosomatické potíže. V jejich pozadí vždy stojí stres, strach, nízké emoce, vztek, bolest, pocity viny či křivdy, úmrtí někoho blízkého, problémy ve vztahu, úzkost, obavy z budoucnosti či jiné nezpracované problémy a traumata.

.

Prostata, neboli předstojná žláza, je součástí mužského pohlavního ústrojí. Sekret této žlázy je součástí spermatu a připojuje se k produktům varlat, nadvarlat a semenných váčků při ejakulaci. Prostata, pokud je na tom muž zdravotně dobře, je velká asi jako vlašský ořech a váží zhruba 20 gramů. Prostata je v těle vklíněná do prostoru mezi stydkou kostí a konečníkem, je umístěna pod močovým měchýřem a jako prstenec obkružuje močovou trubici. Zvětšená zbytnělá prostata tudíž také ovlivňuje močení.

.

Jak se problémy s prostatou projevují na fyzické úrovni? Časté močení a problémy s močením, zánět, zbytnění prostaty, adenom prostaty, bolesti v pánevní oblasti, inkontinence, problémy s prostatou a varlaty, problémy s erekcí údu.

.

Jaké jsou duševní příčiny potíží s prostatou?

Problémy s prostatou symbolizují mužnost oslabenou myšlenkami strachu.

Pocity rezignace, bezmoci.

Strach ze stárnutí a ze ztráty mužnosti.

Pocity viny, tlak či naléhání v intimní oblasti.

Prostata představuje mužský princip, stejně jako u žen představují děloha a ňadra ženský princip.

Potíže s prostatou znázorňují na fyzické úrovni všechny mentální obavy oslabující mužství.

Muž rezignuje na své mužství.

Pocit viny muže vůči ženě či svým dětem.

Obava muže ze stárnutí.

Problém může mít původ také ve vlastní sexualitě, především vyvíjením sexuálního tlaku na ženu či sexuální neúměrností a hledáním stále nových žen. Pokud tedy muž vyhledává stále další ženy a má častý sex pokaždé s jinou ženou, mohou jej v pozdějším věku zastihnout problémy s prostatou. Také silné sexuální představy o jiných ženách mohou postupně přinášet potíže s prostatou.

Shrnuto do jedné věty, problémy s prostatou jsou následkem chybějícího respektu a lásky k sobě samým a následně ke druhému pohlaví.

.

Jak vyléčit problémy s prostatou?

Položte si následující otázky:

Umíte se radovat? Bojíte se budoucnosti? Máte pocit, že už nejste schopen být mužem? Jak vnímáte své mužství? Máte častý sex s jinými ženami?

Mentální úroveň:

Pracovat na vztahu k sobě samému, na sebelásce a sebepřijetí.

Začít se vnímat jako muž plný svého mužství.

Posilovat své posvátné mužství.

Dodržovat věrnost své partnerce, ctít ji a respektovat.

Krotit své sexuální představy s jinými ženami.

Fyzická úroveň:

  1. Úprava stravy a přidání pohybu do každodenního života: ve stravě je vhodné doplnit zinek, omezit či vyloučit maso a kávu, vyloučit rafinovaný cukr a produkty z bílé mouky a alkohol, omezit sůl a přizpůsobit jídelníček. Vřele doporučena je konzumace biologicky čisté čerstvé zeleniny a ovoce, optimálně ve formě šťáv a přísun čisté vody. Pomůže pohyb na čerstvém vzduchu a chůze.
  2. Extrakt z žitného pylu – Polenal Forte 100 tbl (USA) – užívání pro cca 5 měsíců. V České republice je možno jej pořídit v lékárně nebo přes internet. Identickým přípravkem klinicky testovaným v Evropě pro daný typ obtíží je produkt známý pod názvem Cernilton.
  3. Koloidní stříbro max 20pm – 40ml – 2 xdenně – 1 měsíc. Pauza měsíc a znovu opakovat po cca 2 měsíce.
  4. Kvercetin (Quercetin)- 90 tbl. Antioxidant, který má dle klinických studií prokazatelně vhodný efekt.
  5. Procvičovat pánevní dno – cviky na posílení svalstva pánevního dna.

Pro vnitřní duševní práci:

Hledat skutečné duchovní hodnoty a hloubku v sobě.

Směrovat svou pozornost na objevování duševních kvalit svých i partnerčiných.

Přijmout se, učit se mít rád, vidět krásu v sobě, hledat naplnění zevnitř ze sebe.

Povznést se nad malichernosti tohoto světa.

Přijmout, že vše je zde pouze dočasné, oddat se životu.

Afirmace pro léčbu: „Pěstuji sebelásku a spokojenost se sebou i svým životem.“

Pokud budete aplikovat výše uvedené postupy po 3 až 6 měsíců, výsledky se dostaví a vy se vrátíte zpět do plnohodnotného života v celé jeho plnosti spolu s velikou přidanou hodnotou ve formě proměny stravy a postojů k sobě i ve vašich vztazích.

Budu velmi ráda za zpětné ohlasy mužů, jež procesem projdou.

Jitka Třešňáková, www.inspirala.cz, 10.06.2019

ITALSKÁ AROMA-TERAPEUTICKÁ LINIE „ANDĚLÉ-VÍLY-ELFI-ESEJCI“ pro vědomou péči o kompletní fyzicko-psychicko-emocionální harmonii se zrodila na základě vnitřního hledání a objevování. Je ideální možností pro vědomou péči o fyzické tělo a psychické a emocionální aspekty člověka zároveň. Každá řada je věnována legendárním či mytologickým bytostem, jež přímo charakterizují pocity a účinky, které přináší.

  • Vlastnosti každé řady jsou spojeny s vybranou konkrétní aromaterapeutickou směsí, jež využívá funkční působení esenciálních olejů na mentální, citovou i fyzickou úroveň člověka.
  • Každá řada je vyvinuta tak, aby působila na konkrétní energetické centrum – čakru a na oblasti, jež ovlivňuje.
  • Záměrem je vytvářet produkty, jež působí nejen na tělo fyzické, ale i na těla jemnohmotná darujíc tak kompletní harmonii a blahobyt a jež jde daleko za pouhý kosmetický výrobek.
  • Celá linie podporuje přijetí a lásku k sobě a k ostatním, otevírá srdce, podporuje vlastní přirozenost, sebevyjádření a sebedůvěru, celkovou hojnost i spojení se s vyšším vnitřním vedením.

NOSNÝM PRODUKTEM TÉTO KOUZELNÉ LINIE JSOU TĚLOVÉ A MASÁŽNÍ OLEJE:

Italský výrobce přírodní kosmetiky Erboristeria Magentina vychází u této linie z poznání, že přírodní oleje jsou pro lidskou kůži přirozenější, než zaužívané krémy a mléka. Využívá celostního pohledu a hlubokých znalostí fungování a potřeb systémů lidského těla ve všech jeho úrovních spolu se znalostmi vlastností rostlinných olejů a esenciálních olejů, které nám daruje matka příroda.

Oleje jsou skvělé jak pro masáže, tak pro péči o pokožku těla po koupeli. Pro optimální hydrataci doporučujeme nanést olej na ještě vlhkou kůži a jemně vmasírovat. ˇ Oleje pokožku nemastí, po několika málo minutách se krásně vstřebají a zanechávají ji vláčnou, hebkou a příjemně provoněnou. Oleje harmonizují nejen tělo fyzické, ale i jemnohmotná těla (éterické, mentální, emocionální a další).

.

"DALŠÍ PRODUKTY AROMA-TERAPEUTICKÉ LINIE ANDĚLÉ-VÍLY-ELFI-ESEJCI:

PARFÉM

SPRCHOVÝ GEL & ŠAMPON

OSVĚŽOVAČ PRO INTERIÉRY „MAGIC“ S BAMBUSOVÝMI TYČINKAMI

VONNÉ TYČINKY

.

ŠÍŘENÍ A DISTRIBUCE PRODUKTŮ:

Od r. 2017 spolu s uzavřením dohody o zastoupení produktů Erboristeria Magentina pro Českou a Slovenskou republiku začínáme utvářet spolupráce s těmi, koho tyto produkty přitahují a s těmi, kdo je milují podobně jako my. Našim záměrem je vytvořit funkční síť, prostřednictvím které se mohou šířit všude tam, kde mohou přinášet péči, radost, příjemné pocity i podporu. Produkty je možné pořídit jak pro osobní potřebu, pro použití při aktivivitách spojených s péčí o těla a tělíčka, v masérských studiích či ve wellness centrech a také pro jejich další šíření pro ty, kdo vedou skupiny, kurzy, holistická centra apod..

Popis jednotlivých produktů najdete ZDE

Těšíme se na vás a přejeme spoustu potěšení a příjemných chvil s aromaterape­utickými produkty…

© Inspirála | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Články