Inspirála

logo

"TRISKEL" JE SYMBOLEM TRANSFORMACE A EVOLUCE...

O významu trojité spirály, jejím použití pro člověka, její historii, vodě a keltech.. Projekt asociace INSPIRÁLA jako prostoru pro zvědomování všech aspektů života a bytí přišel v r. 2009 „z hůry“, stejně jako její znak, TRISKEL. Když jsem se pak zajímala o jeho význam, opět jsem pocítila vůči Vyššímu vedení hlubokou úctu, obdiv a pokoru.

 • Tento symbol je založený na magické trojce a spirále, jež je sama o sobě účinným ochranným znakem, symbolem transformace a evoluce.
 • Trojitá spirála, jež tvoří triskel, poukazuje na tři časy – minulost, přítomnost a budoucnost – žijme v přítomnosti ponaučeni z minulosti s vědomím, že svým současným nastavením tvoříme svou budoucnost.
 • Triskel nebo také Triskelion, Triquetra, trojnoží nebo sluneční kolo je silným tvarovým zářičem, jehož síla vychází z kruhu života, z jednoho centrálního bodu. Symbolizuje sluneční kotouč se třemi paprsky. Spirály představují nekonečno, věčnost a neustále se opakující cyklické děje ve vesmíru, na planetě, v přírodě. Každá spirála se otáčí ve stejném směru, jež tvoří rovnováhu, harmonii a kontinuální pohyb, tok života a Zemi v jejích ročních obdobích a cyklech.
 • Řecký význam termínu Triskelion značí „tři -nohy“, protože připomíná tři běžící nohy.

SMYSL A VÝZNAM SYMBOLU

1.POHYB

Pozorujeme-li tento symbol, vidíme spojení s pohybem. Všechny tři spirály-nohy, jsou umístěny takovým způsobem, že když se symbol objeví z jakéhokoliv úhlu, jako by byl v neustálém pohybu vpřed. Představuje tak základní složky energií: akce, cykly, pokrok, evoluce, soutěž, pohyb vpřed.

2.ČÍSLO TŘI

Tři spirály-nohy mají důležitý symbolický význam, jež je interpretován v závislosti na době, regionu, kultuře, mytologii apod.

Duch, mysl, tělo

Otec, Syn, Duch svatý

Matka, otec, dítě

Minulost, přítomnost, budoucnost

Síla, Intelekt, Láska

Stvořitel, Ničitel, Udržovatel

Vytvoření, Uchování, Ničení

Symbolika čísla tři či jeho násobků je hodně častá v keltské kultuře, číslo tři mělo pro Kelty velký význam. V Ceasarových zápisech se dozvídáme, že druidové učili své žáky ve verších o třech větvích – triádách. Měli bohyně a bohy s třemi hlavami, jako například bohyně úrody Matrona či Morrigan.

Význam trojité spirály je spojován také s mnichy, kteří symbolu přiřazovali význam Svaté Trojice (Holy Trinity).

Často se také vyskytuje význam tří živlů, tedy vody, ohně a větru nebo trojici symbolů narození, smrti a dalšího života.

Kombinace těchto dvou složek (pohyb a trojice) nás vedou k závěru, že tento keltský symbol může představovat tři keltské světy:

 • Jiný svět – svět, kde žijí duchové, bohové a bohyně
 • Svět smrtelníků – svět, kde žijeme my, společně s rostlinami a zvířaty
 • Nebeský svět – kde žijí neviditelné energie, jako síly slunce, měsíce, větru a vody

.

TRISKEL A KELTOVÉ

Sílu energetické spirály znali již staří Keltové, zvláště jejich učenci druidové. Vyráběli je z lehkého kovu a tok energetické vibrace cíleně využívali pro zharmonizování organismu, odstranění vnitřního napětí, k příznivému ovlivnění potravin a vody.

I Keltové věřili, že nejdůležitější věci v životě jsou: zrození, smrt a znovuzrození – tělo, mysl, duch – zda minulost, přítomnost, budoucnost. Triskel tedy představuje souvislý pohyb času a proto jej nazývali také Spirála Života.

Alchymisté pojmenovali tento keltský symbol Tajný oheň. Byl archetypálním symbolem velké moci a byl zobrazován v celém keltském světě.

Keltská spirála je ztvárněná jedním tahem a je symbolem nekonečně opakujícího se tvoření, vývoje a rozpadání světa. Motiv spirály najdeme vyrytý na kamenných monolitech různě po světě.

Nejznámější zobrazení pochází z Newgrange (Irsko), který se datuje až 2500 p.n.l. Symbol je vyřezaný do skály u hlavního vchodu, tak uvnitř komory.

.

VYUŽITÍ SYMBOLU PRO ČLOVĚKA

V životě člověka představuje triskelion cestu dovnitř do svého nitra, má hloubku osobního růstu, lidského rozvoje a duchovní expanze.

Nosí se jako talisman, dokáže totiž posílit schopnosti a dovednosti. Nošení spirály posiluje vůli a pomůže při změnách ve všech rovinách.

Triskelion z některých kovů (měď, zlato, stříbro) shromažďuje a šíří frekvence, které rezonují a tím neutralizuje škodlivé energie a vyrovnává Yin a Yang v téměř jakémkoli prostředí. Dokáže nastavit bioelektrický a biomagnetický tok energie založen na matematice a posvátné geometrii, umístěný v okolí vody, vytváří energetické viry, které upravují molekulární strukturu vody a zvyšuje vibrační frekvence vody (umístěte triskelion na nádoby), chrání vodu od elektromagnetických polí, posiluje růst rostlin, a také očišťuje krystaly.

.

O HISTORII TRISKELU

Triskel je starověký symbol s různými verzemi, jež byl nalezen v mnoha kulturách po celém světě. V předkřesťanských dobách se spojoval s trojitou bohyní (Panna, Matka, Stařena) a byl nalezen v iluminovaných rukopisech. Triskelion je mimo jiné též symbolem Bretaně a lze jej nalézt na vlajce Sicílie a vlajce a znaku ostrova Man. V Asii se tento znak rozšířil zejména díky buddhismu, kde “trojnožka” s vakem symbolizuje 3 ctnosti, tím vakem je samozřejmě náš nynější život, který se může díky spolupráci 3 podstavců vymanit z koloběhu znovuzrozování, pokud mezi podstavci nepanuje rovnováha, člověk se zrodí znovu. Byl také objeveny na mykénských nádobách (1600–1100 př.n.l.), a – zřejmě díky keltskému vlivu – společně s tetraskelionem na mincích z různých oblastí Malé Asie (4. století př. n. l.). Keltský triskelion byl údajně byl znám již v neolitu (7000–3000 př.n.l.). Na americkém kontinentě je znám u arizonských Hopiů, kde údajně značí symbol periodičnosti přírody. Ve 20. století se triskelion stal oblíbeným symbolem neopohanských hnu­tí.

.

TRISKEL A VODA

Podle Brenda Schnosa, byl duch vody v dávných vodách nazýván jako „Heddeka“ a představoval ho právě triskelion: „Jako celek, tři víry dohromady představují Heddeka. Jeden kruh představuje milovanou Zemi, jeden kruh centrální slunce a jeden kruh Vás, jako tvůrce. Tento symbol pochází z dob Atlantidy. Vodní živel Heddeka byla na této zemi od doby prvních lidí. Prostřednictvím tohoto symbolu voda zvyšuje vibrace, což je přínosné pro člověka, zvířata a rostliny … Noste tento symbol na svém těle, tak přichází do styku is elementem Vody, čímž můžete pomoci vyčistit vodu z vaší milované země. Heddeka je tu pro Vás. Tento prvek byl zapomenut v průběhu času, ale nyní se vrací … “

Jitka Třešňáková, www.inspirala.cz

ITALSKÁ AROMA-TERAPEUTICKÁ LINIE „ANDĚLÉ-VÍLY-ELFI-ESEJCI“ pro vědomou péči o kompletní fyzicko-psychicko-emocionální harmonii se zrodila na základě vnitřního hledání a objevování. Je ideální možností pro vědomou péči o fyzické tělo a psychické a emocionální aspekty člověka zároveň. Každá řada je věnována legendárním či mytologickým bytostem, jež přímo charakterizují pocity a účinky, které přináší.

 • Vlastnosti každé řady jsou spojeny s vybranou konkrétní aromaterapeutickou směsí, jež využívá funkční působení esenciálních olejů na mentální, citovou i fyzickou úroveň člověka.
 • Každá řada je vyvinuta tak, aby působila na konkrétní energetické centrum – čakru a na oblasti, jež ovlivňuje.
 • Záměrem je vytvářet produkty, jež působí nejen na tělo fyzické, ale i na těla jemnohmotná darujíc tak kompletní harmonii a blahobyt a jež jde daleko za pouhý kosmetický výrobek.
 • Celá linie podporuje přijetí a lásku k sobě a k ostatním, otevírá srdce, podporuje vlastní přirozenost, sebevyjádření a sebedůvěru, celkovou hojnost i spojení se s vyšším vnitřním vedením.

NOSNÝM PRODUKTEM TÉTO KOUZELNÉ LINIE JSOU TĚLOVÉ A MASÁŽNÍ OLEJE:

Italský výrobce přírodní kosmetiky Erboristeria Magentina vychází u této linie z poznání, že přírodní oleje jsou pro lidskou kůži přirozenější, než zaužívané krémy a mléka. Využívá celostního pohledu a hlubokých znalostí fungování a potřeb systémů lidského těla ve všech jeho úrovních spolu se znalostmi vlastností rostlinných olejů a esenciálních olejů, které nám daruje matka příroda.

Oleje jsou skvělé jak pro masáže, tak pro péči o pokožku těla po koupeli. Pro optimální hydrataci doporučujeme nanést olej na ještě vlhkou kůži a jemně vmasírovat. ˇ Oleje pokožku nemastí, po několika málo minutách se krásně vstřebají a zanechávají ji vláčnou, hebkou a příjemně provoněnou. Oleje harmonizují nejen tělo fyzické, ale i jemnohmotná těla (éterické, mentální, emocionální a další).

.

"DALŠÍ PRODUKTY AROMA-TERAPEUTICKÉ LINIE ANDĚLÉ-VÍLY-ELFI-ESEJCI:

PARFÉM

SPRCHOVÝ GEL & ŠAMPON

OSVĚŽOVAČ PRO INTERIÉRY „MAGIC“ S BAMBUSOVÝMI TYČINKAMI

VONNÉ TYČINKY

.

ŠÍŘENÍ A DISTRIBUCE PRODUKTŮ:

Od r. 2017 spolu s uzavřením dohody o zastoupení produktů Erboristeria Magentina pro Českou a Slovenskou republiku začínáme utvářet spolupráce s těmi, koho tyto produkty přitahují a s těmi, kdo je milují podobně jako my. Našim záměrem je vytvořit funkční síť, prostřednictvím které se mohou šířit všude tam, kde mohou přinášet péči, radost, příjemné pocity i podporu. Produkty je možné pořídit jak pro osobní potřebu, pro použití při aktivivitách spojených s péčí o těla a tělíčka, v masérských studiích či ve wellness centrech a také pro jejich další šíření pro ty, kdo vedou skupiny, kurzy, holistická centra apod..

Popis jednotlivých produktů najdete ZDE

Těšíme se na vás a přejeme spoustu potěšení a příjemných chvil s aromaterape­utickými produkty…

© Inspirála | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Inspirace