Inspirála

logo

O EVOLUCI ZEMĚ A ČLOVĚKA, O ZIMNÍM SLUNOVRATU A PŮVODU VÁNOC…

V pátek 21.12.2018 v čase 22.23 dojde ke kosmickému přepólování, k zadržení dechu mezi výdechem a nadechnutím. V tom okamžiku můžeme na chvíli vejít do rytmů Země i vnímat její tep.. My lidé jsme součástí přírody, a tudíž jsme hluboce spojeni s jejími rytmy. ZIMNÍ SLUNOVRAT nám pokytuje prostor pro reflexi a zvědomění sebe samých v událostech celého prošlého roku a pro propuštění všeho starého a již nepotřebného, abychom mohli přijmout nové. Nyní je tento aspekt ještě podstatně zesílen právě probíhajícím procesem, v němž se planeta Země posouvá ve své evoluci do dimenze bez duality, čili jednoty, jež jsme si zvykli označovat jako čtvrtou dimenzi. Stává se tak čtvrtou svatou planetou naší sluneční soustavy. Po nás lidech tento vesmírný posun žádá, abychom procitli a odpoutali se od všeho, co ve své podstatě nejsme. At je to naše Ego, přesvědčení, představy, očekávání…

SLUNOVRAT znamená doslova „zastavené slunce“. Solstitium je latinské slovo (ze sol = slunce a sistere = být v klidu), což indikuje "zastávku“ Slunce, zjevno „přestávku na cestě, kterou se naše hvězda ubírá na obloze. Ve dnech kolem zimního slunovratu, kdy je světla ve dne nejméně z celého roku, slunce zastavuje svůj pokles oproti nebeskému rovníku na obloze, obrací se a zahajuje svou cestu ke zpětnému přibližování se a k návratu k rovníku, což přináší prodlužování světla ve dne. Pro nás to znamená propuštění starého a již nepotřebného a příprava na nové.

Slunovrat je nejkratším dnem v roce. Nebo přesněji, je to den, který má nejméně hodin denního světla: od tohoto momentu se budou dny postupně prodlužovat. Je to také den, kdy naše planeta obdrží minimum slunečního záření. Slunce v tento den vychází na naší polokouli v jejím nejjižnějším bodě východního horizontu a na svém vrcholu v pravé poledne se nachází na nejnižší úrovni.

Z HISTORIE OSLAV SLUNOVRATU A VZNIKU VÁNOC Ve starověku byl Slunovrat symbolem znovuzrození. V době, kdy se zimní období se shodovalo s obdobím hladu a vyšší úmrtností, byl tento astronomický okamžik, který značil konec tmy a postupný návrat ke světlu, důvodem k oslavám.

V keltské a germánské tradici se zimní slunovrat se shodoval s oslavou Yule: zapálil se oheň, porážela se zvířata a hodovalo se z posledních zásob masa k dispozici. Důvodem bylo také to, aby nemuseli krmit zvířata v těžkých měsících. Zdá se, že právě tyto oslavy zavedly tradici stále zelených jehličnatých stromů jako symbol života, který odolává zimě a protivenství: tradice, která se pak zákonitě stala součástí oslav Vánoc.

Saturnali, sex a „pozornosti“

Ve starém Římě, na přelomu zimního slunovratu mezi 17. a 23. prosincem byly organizovány tzv. Saturnali, svátky zasvěceny bohu zemědělství Saturnu s rauty a obětními dary. Během dnů oslavy se převracely role: otroci byli nazýváni princeps, byla jim dána všechny práva a moc a nosili masky. Sociální třídy byly dočasně zrušeny: všichni se oblékali stejně a pro otroky to byla jediná příležitost pro vychutnání si svobody tím, že fiktivně převzali místo svých pánů. Díky některým Marzialovým epigramům víme, že si římané při této příležitosti vyměňovali hmotné dary jako kostky, barevné voskové svíčky, oblečení, knihy, mince, malé mazlíčky. Toto vše mezi nekonečnými orgiemi a překypujícími rau­ty.

JEŽÍŠ SE NENARODIL 24.12.

Starodávná pohanská oslava zrození Slunce – slunovrat, konaná 24. prosince, byla římsko-katolickou církví zbavena svých původních významů, považovaných za příliš licentní a nebezpečné.

Církev se „zmocnila“ 24. prosince vyhlášením Ježíšova narození tak, aby byly starodávné rituály spojené se Zemí, s vesmírem a s přírodou zcela naplněny novým významem a zapomenuty. V materiálech zabývajících se hledáním pravdy o Ježíšovi a jeho životě, je možné so dopátrat indikací, jež zmiňují jako čas Ježíšova narození konec dubna či začátek května. Jsou to však stále doměnky.

SLUNOVRAT NA STONEHENGE

Na Stonehenge je oslava Sunovratu nejhezčí. Tisíce nadšenců se hrne každým rok na Stonehenge na oslavu zimního slunovrat. V moderní době je neolitické místo přeplněné návštěvníky zvláště během letního slunovratu. Ale pro ty, kdo jej stavěli, byl možná mnohem důležitější zimní slunovrat, čas, kdy se porážela zvířata a kvašení vína a piva dosahovalo svého zenitu. Předpokládá se, že Stonehenge je pečlivě zarovnán pro co nejpřímější viditelnost západu slunce v den zimního slunovratu.

DANU, bohyně dnešního slnovratoveho dne, s láskou posílá poselství: Zastavte se na chviličku, zavřete oči a uvolněte se. Sledujte své pocity. Naslouchejte svému srdci. Následujte intuici a znamení a důvěřujte jak jim, tak i sobě. Budete vědět, co mate učinit!

Požehnaný den vám všem, nejen ženám, ale i mužům a dětem a všemu dalšímu živému. Mnoho radosti v dalších dnech, ve kterych se bude světlo prodlužovat az do dalšího slunovratu v příštím roce…

ITALSKÁ AROMA-TERAPEUTICKÁ LINIE „ANDĚLÉ-VÍLY-ELFI-ESEJCI“ pro vědomou péči o kompletní fyzicko-psychicko-emocionální harmonii se zrodila na základě vnitřního hledání a objevování. Je ideální možností pro vědomou péči o fyzické tělo a psychické a emocionální aspekty člověka zároveň. Každá řada je věnována legendárním či mytologickým bytostem, jež přímo charakterizují pocity a účinky, které přináší.

  • Vlastnosti každé řady jsou spojeny s vybranou konkrétní aromaterapeutickou směsí, jež využívá funkční působení esenciálních olejů na mentální, citovou i fyzickou úroveň člověka.
  • Každá řada je vyvinuta tak, aby působila na konkrétní energetické centrum – čakru a na oblasti, jež ovlivňuje.
  • Záměrem je vytvářet produkty, jež působí nejen na tělo fyzické, ale i na těla jemnohmotná darujíc tak kompletní harmonii a blahobyt a jež jde daleko za pouhý kosmetický výrobek.
  • Celá linie podporuje přijetí a lásku k sobě a k ostatním, otevírá srdce, podporuje vlastní přirozenost, sebevyjádření a sebedůvěru, celkovou hojnost i spojení se s vyšším vnitřním vedením.

NOSNÝM PRODUKTEM TÉTO KOUZELNÉ LINIE JSOU TĚLOVÉ A MASÁŽNÍ OLEJE:

Italský výrobce přírodní kosmetiky Erboristeria Magentina vychází u této linie z poznání, že přírodní oleje jsou pro lidskou kůži přirozenější, než zaužívané krémy a mléka. Využívá celostního pohledu a hlubokých znalostí fungování a potřeb systémů lidského těla ve všech jeho úrovních spolu se znalostmi vlastností rostlinných olejů a esenciálních olejů, které nám daruje matka příroda.

Oleje jsou skvělé jak pro masáže, tak pro péči o pokožku těla po koupeli. Pro optimální hydrataci doporučujeme nanést olej na ještě vlhkou kůži a jemně vmasírovat. ˇ Oleje pokožku nemastí, po několika málo minutách se krásně vstřebají a zanechávají ji vláčnou, hebkou a příjemně provoněnou. Oleje harmonizují nejen tělo fyzické, ale i jemnohmotná těla (éterické, mentální, emocionální a další).

.

"DALŠÍ PRODUKTY AROMA-TERAPEUTICKÉ LINIE ANDĚLÉ-VÍLY-ELFI-ESEJCI:

PARFÉM

SPRCHOVÝ GEL & ŠAMPON

OSVĚŽOVAČ PRO INTERIÉRY „MAGIC“ S BAMBUSOVÝMI TYČINKAMI

VONNÉ TYČINKY

.

ŠÍŘENÍ A DISTRIBUCE PRODUKTŮ:

Od r. 2017 spolu s uzavřením dohody o zastoupení produktů Erboristeria Magentina pro Českou a Slovenskou republiku začínáme utvářet spolupráce s těmi, koho tyto produkty přitahují a s těmi, kdo je milují podobně jako my. Našim záměrem je vytvořit funkční síť, prostřednictvím které se mohou šířit všude tam, kde mohou přinášet péči, radost, příjemné pocity i podporu. Produkty je možné pořídit jak pro osobní potřebu, pro použití při aktivivitách spojených s péčí o těla a tělíčka, v masérských studiích či ve wellness centrech a také pro jejich další šíření pro ty, kdo vedou skupiny, kurzy, holistická centra apod..

Popis jednotlivých produktů najdete ZDE

Těšíme se na vás a přejeme spoustu potěšení a příjemných chvil s aromaterape­utickými produkty…

© Inspirála | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Co se děje? O současných událostech..