Inspirála

logo

Je tu letní SLUNOVRAT: Co nám přináší?

V době, kdy byli lidé více spojení s přírodou, býval SLUNOVRAT jedním z největších svátků. Dveře do léta se právě dnes 21. června ve 12:08 otevřou dokořán.. Je čas slunce, ohně, radosti, vše je na vrcholu své energie.

  • Slunovrat je astronomický termín pro okamžik, kdy sluneční paprsky dopadají kolmo na obratník Raka. Na severní polokouli nastává nejdelší den a nejkratší noc. A začíná astronomické léto. Slunce vstupuje do trojice tzv. letních znamení – Raka, Lva a Panny. Slunovrat není jen svátkem pohanů nebo čarodějů, v mnohých zemích ho mohutně slaví celá města. Nastává tajuplná a mýty opředená událost, kdy Slunce dosahuje vůči Zemi své nejsevernější polohy. Jde o nejdelší den v roce, vlastně se nesetmí, nastává tzv. astronomický soumrak. Užijte si tento den, přivítejte léto, které přináší do našeho života radost. Jak? Čtěte dál a zkuste nejrůznější rituály…

Udržujte oheň

Oheň má svou symboliku a velkou sílu spojovat lidi. Zatancujte si, zpívejte, natrhejte květiny a bylinky. Zůstaňte vzhůru celou noc a přivítejte východ slunce.

Ozdobte dveře věncem z kvítí

*Věnečkem můžete ozdobit vstupní dveře. Naši předkové věřili, že tím přivolají do svých domovů blahobyt a štěstí.

***Zapálením svíčky v okně** můžete vzdát úctu duchům slunovratu a zasloužit si jejich ochranu.

***Obdarujte se navzájem s přáteli** – drobné dárky, doma pečený chleba. O slunovratu všechno dostává kouzelný nádech.

***Nasbírejte si léčivé byliny,** a pokud znáte poblíž nějaký pramen nebo studánku, můžete je ozdobit, hodit do ní květiny a přitom si něco přát.

Byliny léta Léčivé byliny mají o slunovratu výjimečnou moc, právě proto, že Slunce je na vrcholu sil. Tradovalo se, že když svobodná dívka nasbírá o půlnoci o slunovratu devatero kvítí (kopretina, růže – i šípková, smolnička, chrpa, rozchodníček (rozchodník prudký), netřesk, mateřídouška, fialka (polní maceška), zvonek) bez ohlížení a dá si ho pod polštář, uvidí ve snu svého budoucího muže. Dnes už to asi pro dívky nebude taková motivace, ale už samo trhání květin o slunovratu je magické.

Kapradí ukáže poklady Podle pověstí tuto noc rozkvétá zlaté kapradí a otevírají se skryté poklady. Pokud půjdete v noci na louku a protřete si oči rosou, uvidíte prý všechny poklady světa. Jediný háček je v tom, že je hlídají psi s ohnivýma očima. Tedy alespoň truhly plné zlata a šperků ;-)

**Živá voda* Koupeli po východu slunce se odedávna přisuzuje léčivá moc, také ranní rosa má toho dne blahodárné účinky – šlechtí tváře, dodává krásy, slouží také pro očištění a zbavení se různých bolestí. Pokud se napijete o letním slunovratu vody ze studánky, vyléčí vám všechny neduhy. To praví lidová pověra.

Rituál pro ochranu domu Připravte si bílou svíci, pomažte ji levandulovým olejem a vyslovte »očišťující« zaklínadlo. Poté svíčku zapalte. Se zapálenou pak obejděte předmět či místo, které chcete očistit. V případě pokoje obcházejte podél stěn a v rozích se zastavte. Vyslovte zaklínadlo: „Plameni jasný, zlo teď znič, očistným světlem škůdce spal, a živým ohněm ochraňuj v tuto chvíli a pak i dál.“ Při vyslovování zaklínadla si vizualizujte co nejživěji zlo, negativní energii hořící v plameni. Při očistných kouzlech nechte svíci dohořet a dál ji nepoužívejte.

Prochází i žaludkem

Staré keltské přísloví říká, že dobrá nálada se rodí v kuchyni, a platí to i pro oslavy. Vaření či pečení má k čarování překvapivě blízko. Zkuste si třeba udělat netradiční a vskutku magickou pochoutku – briošky z měsíčku. Měsíčku se také říká »sluneční květina«, nebo »nevěsta léta«. Jde o vhodnou přísadu do pokrmů, které se podávají o slunečních svátcích.

Briošky z měsíčku:

Potřebujeme:

1 hrnek + jednu lžíci okvětních plátků měsíčku

2 dl mléka

1 vejce

3–5 hrnků mouky

5 lžic cukru

1 lžičku prášku do pečiva

6 lžic másla

½ hrnku kandované pomerančové kůry

1 hrnek rozinek sultánek

Postup:

Do malého látkového sáčku nasypte 1 hrnek měsíčkových okvětních plátků, zavažte, vložte do hrnce a přilijte mléko. Přiveďte mléko k varu, vyndejte bylinky a všlehejte do vývaru vejce. V jiné misce smíchejte mouku, cukr, prášek do pečiva, sůl a 1 lžíci okvětních plátků. Nakrájejte máslo a přidejte pomerančovou kůru a rozinky. Do směsi přilijte mléčný vývar a 10 minut šlehejte. Vlijte do vymaštěné formy na vdolky a při 190 °C pečte 10–15 minut.

Tak dobrou chuť a krásný SLUNOVRAT!

ITALSKÁ AROMA-TERAPEUTICKÁ LINIE „ANDĚLÉ-VÍLY-ELFI-ESEJCI“ pro vědomou péči o kompletní fyzicko-psychicko-emocionální harmonii se zrodila na základě vnitřního hledání a objevování. Je ideální možností pro vědomou péči o fyzické tělo a psychické a emocionální aspekty člověka zároveň. Každá řada je věnována legendárním či mytologickým bytostem, jež přímo charakterizují pocity a účinky, které přináší.

  • Vlastnosti každé řady jsou spojeny s vybranou konkrétní aromaterapeutickou směsí, jež využívá funkční působení esenciálních olejů na mentální, citovou i fyzickou úroveň člověka.
  • Každá řada je vyvinuta tak, aby působila na konkrétní energetické centrum – čakru a na oblasti, jež ovlivňuje.
  • Záměrem je vytvářet produkty, jež působí nejen na tělo fyzické, ale i na těla jemnohmotná darujíc tak kompletní harmonii a blahobyt a jež jde daleko za pouhý kosmetický výrobek.
  • Celá linie podporuje přijetí a lásku k sobě a k ostatním, otevírá srdce, podporuje vlastní přirozenost, sebevyjádření a sebedůvěru, celkovou hojnost i spojení se s vyšším vnitřním vedením.

NOSNÝM PRODUKTEM TÉTO KOUZELNÉ LINIE JSOU TĚLOVÉ A MASÁŽNÍ OLEJE:

Italský výrobce přírodní kosmetiky Erboristeria Magentina vychází u této linie z poznání, že přírodní oleje jsou pro lidskou kůži přirozenější, než zaužívané krémy a mléka. Využívá celostního pohledu a hlubokých znalostí fungování a potřeb systémů lidského těla ve všech jeho úrovních spolu se znalostmi vlastností rostlinných olejů a esenciálních olejů, které nám daruje matka příroda.

Oleje jsou skvělé jak pro masáže, tak pro péči o pokožku těla po koupeli. Pro optimální hydrataci doporučujeme nanést olej na ještě vlhkou kůži a jemně vmasírovat. ˇ Oleje pokožku nemastí, po několika málo minutách se krásně vstřebají a zanechávají ji vláčnou, hebkou a příjemně provoněnou. Oleje harmonizují nejen tělo fyzické, ale i jemnohmotná těla (éterické, mentální, emocionální a další).

.

"DALŠÍ PRODUKTY AROMA-TERAPEUTICKÉ LINIE ANDĚLÉ-VÍLY-ELFI-ESEJCI:

PARFÉM

SPRCHOVÝ GEL & ŠAMPON

OSVĚŽOVAČ PRO INTERIÉRY „MAGIC“ S BAMBUSOVÝMI TYČINKAMI

VONNÉ TYČINKY

.

ŠÍŘENÍ A DISTRIBUCE PRODUKTŮ:

Od r. 2017 spolu s uzavřením dohody o zastoupení produktů Erboristeria Magentina pro Českou a Slovenskou republiku začínáme utvářet spolupráce s těmi, koho tyto produkty přitahují a s těmi, kdo je milují podobně jako my. Našim záměrem je vytvořit funkční síť, prostřednictvím které se mohou šířit všude tam, kde mohou přinášet péči, radost, příjemné pocity i podporu. Produkty je možné pořídit jak pro osobní potřebu, pro použití při aktivivitách spojených s péčí o těla a tělíčka, v masérských studiích či ve wellness centrech a také pro jejich další šíření pro ty, kdo vedou skupiny, kurzy, holistická centra apod..

Popis jednotlivých produktů najdete ZDE

Těšíme se na vás a přejeme spoustu potěšení a příjemných chvil s aromaterape­utickými produkty…

Gregg Braden s manželkou Martou, s Jitkou a s Martinkou

Gregg Braden s manželkou Martou, s Jitkou a s Martinkou

© Inspirála | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Co se děje? O současných událostech..