Inspirála

logo

Bylinkář, léčitel a přítel přírody... VLADIMÍR VYTÁSEK

Provádí své žáky praktickým poznáváním, zpracováním a použitím bylin a zároveň je vede k lásce ke všemu živému. Byliny vnímá jako své přátele a pomocníky, kteří pomáhají lidem v prevenci zdraví i k jejich uzdravení.

VLÁĎA o sobě říká: „Léčivými rostlinami jsem se začal více zabývat v roce 1985, kdy jsem po vojně onemocněl žaludečními vředy a stál před volbou, zda se léčit antibiotiky nebo přírodně. Má nechuť k chemii mě dovedla k bylinám a za pomoci heřmánku, řepíku a meduňky jsem si vředy vyléčil. Od té doby jsem začal pěstovat léčivky na své zahrádce, zkoušel různé recepty, chodil na přednášky o léčivkách a četl mnoho knih. Dověděl jsem se také, že v mé rodině se již léčivkami zabývala má prababička Františka Crháková z Nové Vsi u Litovle, která na přelomu 19. a 20. století byla jednou z nejvyhledáva­nějších léčitelek na Olomoucku a dle mých přátel astrologů a jasnovidných léčitelů jsem nějaké její dispozice zdědil.“

V roce 2000 jsem se nechal svými přáteli přemluvit k první přednášce o léčivkách pro veřejnost.

Pro rozšíření svých vědomostí jsem absolvoval několik týdenních kurzů o léčivkách u pana Josefa A. Zentricha, MUDr. RNDr. Petra Nohela a Pavla Váni, aromaterapii u paní Barbory Novákové z Nobilisu a u několika dalších léčitelů.

V současné době několik let** spolupracuji s panem profesorem Pavlem Valíčkem, největším znalcem léčivek tradiční čínské medicíny v Evropě.**

Své další znalosti o anatomii lidského těla a základní první pomoci jsem se naučil na akreditovaném kurzu Červeného kříže v Šumperku.

O léčivkách píši do časopisu Regenerace a do několika internetových portálů zabývajícími se léčivkami.

Kromě přednášek pro veřejnost působím jako lektor od května do září (v té době roste v přírodě nejvíce léčivých rostlin) na víkendových kurzech přes bylinky na Moravě i v Čechách. Na těchto kurzech učím účastníky poznávat místní léčivky rostoucí v přírodě, dále je seznamuji s jejich přípravou a použitím při nemocech.

Také několik let přednáším o léčivkách pro studenty přírodovědecké fakulty v Olomouci.

Mé rady o bylinkách byly v několika rozhlasových stanicích, v divadle s hercem Jaroslavem Duškem, Mario Kubecem a v České televizi se Simonou Tancerovou..

Pro nakladatelství Eminent je v plánu má kniha o léčivkách ve spolupráci se šéfredaktorkou časopisu Regenerace a autorkou několika knih Pavlínou Brzákovou.

Svými přebytky sazenic léčivek zásobuji botanické zahrady v Olomouci a v Prostějově a dále přebytečné sazenice léčivek a jejich semena dodávám na výměnné burzy, které se konají při bylinkových kurzech.

Vláďa a Jarda Dušek na kutích..
Vláďa provádí bylinkovými kurzy v otevřené přírodě..

ITALSKÁ AROMA-TERAPEUTICKÁ LINIE „ANDĚLÉ-VÍLY-ELFI-ESEJCI“ pro vědomou péči o kompletní fyzicko-psychicko-emocionální harmonii se zrodila na základě vnitřního hledání a objevování. Je ideální možností pro vědomou péči o fyzické tělo a psychické a emocionální aspekty člověka zároveň. Každá řada je věnována legendárním či mytologickým bytostem, jež přímo charakterizují pocity a účinky, které přináší.

  • Vlastnosti každé řady jsou spojeny s vybranou konkrétní aromaterapeutickou směsí, jež využívá funkční působení esenciálních olejů na mentální, citovou i fyzickou úroveň člověka.
  • Každá řada je vyvinuta tak, aby působila na konkrétní energetické centrum – čakru a na oblasti, jež ovlivňuje.
  • Záměrem je vytvářet produkty, jež působí nejen na tělo fyzické, ale i na těla jemnohmotná darujíc tak kompletní harmonii a blahobyt a jež jde daleko za pouhý kosmetický výrobek.
  • Celá linie podporuje přijetí a lásku k sobě a k ostatním, otevírá srdce, podporuje vlastní přirozenost, sebevyjádření a sebedůvěru, celkovou hojnost i spojení se s vyšším vnitřním vedením.

NOSNÝM PRODUKTEM TÉTO KOUZELNÉ LINIE JSOU TĚLOVÉ A MASÁŽNÍ OLEJE:

Italský výrobce přírodní kosmetiky Erboristeria Magentina vychází u této linie z poznání, že přírodní oleje jsou pro lidskou kůži přirozenější, než zaužívané krémy a mléka. Využívá celostního pohledu a hlubokých znalostí fungování a potřeb systémů lidského těla ve všech jeho úrovních spolu se znalostmi vlastností rostlinných olejů a esenciálních olejů, které nám daruje matka příroda.

Oleje jsou skvělé jak pro masáže, tak pro péči o pokožku těla po koupeli. Pro optimální hydrataci doporučujeme nanést olej na ještě vlhkou kůži a jemně vmasírovat. ˇ Oleje pokožku nemastí, po několika málo minutách se krásně vstřebají a zanechávají ji vláčnou, hebkou a příjemně provoněnou. Oleje harmonizují nejen tělo fyzické, ale i jemnohmotná těla (éterické, mentální, emocionální a další).

.

"DALŠÍ PRODUKTY AROMA-TERAPEUTICKÉ LINIE ANDĚLÉ-VÍLY-ELFI-ESEJCI:

PARFÉM

SPRCHOVÝ GEL & ŠAMPON

OSVĚŽOVAČ PRO INTERIÉRY „MAGIC“ S BAMBUSOVÝMI TYČINKAMI

VONNÉ TYČINKY

.

ŠÍŘENÍ A DISTRIBUCE PRODUKTŮ:

Od r. 2017 spolu s uzavřením dohody o zastoupení produktů Erboristeria Magentina pro Českou a Slovenskou republiku začínáme utvářet spolupráce s těmi, koho tyto produkty přitahují a s těmi, kdo je milují podobně jako my. Našim záměrem je vytvořit funkční síť, prostřednictvím které se mohou šířit všude tam, kde mohou přinášet péči, radost, příjemné pocity i podporu. Produkty je možné pořídit jak pro osobní potřebu, pro použití při aktivivitách spojených s péčí o těla a tělíčka, v masérských studiích či ve wellness centrech a také pro jejich další šíření pro ty, kdo vedou skupiny, kurzy, holistická centra apod..

Popis jednotlivých produktů najdete ZDE

Těšíme se na vás a přejeme spoustu potěšení a příjemných chvil s aromaterape­utickými produkty…

© Inspirála | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka